Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE1

KONU

İşbu sözleşmenin konusu, SATICI’nın, ALICI’ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun-Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin kapsamaktadır.

 

MADDE2 – SATICI BİLGİLERİ

Ünvan: Işıldar Soğutma - Emin DURSUN
Adres: Kasım efendi Cad. No: 132/A İnegöl / Bursa
Telefon: 0224 712 01 41
E-posta: [email protected]isildarsogutma.com

 

MADDE 3 – ALICI BİLGİLERİ

Müşteri olarak www.ensonunda.com  sitesine üye olan kişi. Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

 

MADDE 4 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerden oluşmaktadır

 

MADDE 5 – GENEL HÜKÜMLER
5.1 – ALICI, Madde 4’te belirtilen sözleşme konusu hizmet veya hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

5.2 – SATICI, sözleşme konusu hizmetin eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun verilmesinden  sorumludur.

5.3 – Sipariş konusu hizmetin teslimatı için bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI hizmet verme yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

5.4- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun hizmet bedelini SATICI’ ya ödememesi halinde, ALICI’ı SATICI dan hizmet alamaz

 

MADDE 6 – ÖDEME, İADE VE İPTAL BİLGİLERİ

Kredi kartı ile ödeme yapılmaktadır. Visa, Mastercard kabul edilmektedir. Satın Alma işlemi sırasında hizmetin fiyatına vergi eklenmektedir. Fatura özetinde bu bilgiler ALICI tarafından görülebilmektdir.

İade işleminde ödeme kredi kartı veya benzeri ödeme araçları ile gerçekleştirilmişse geri ödeme nakit olarak yapılmaz; ürün bedeli satın alma işleminde kullanılan kredi kartı hesabına iade edilir.

 

ALICI; satın alma işlemini web sitesinde bulunan kayıt konaklama bölümündeki iptal şartları dogrultusunda iptal edebilir.

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile CKF ’nin yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.
Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.
Tüketici Kanunu 7 Kasım 2013 tarihinde kabul edilerek yürürlüğe giren 6502 numaralı tüketicinin korunması hakkındaki kanunun tam metnini Resmi Gazete internet sitesinde buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.