Danfoss Termostatik Vana Takım

Marka : siemens
İndirim Oranı : %47 İndirim
Fiyat : ₺75,00  + KDV
İndirimli : ₺40,00  + KDV
KDV Dahil : ₺47,20

Danfoss Termostatik Vana Takım

Danfoss Termostatik Vana Takım

Danfoss Termostatik Vana, Radyatör (petekler) de kullanılan oda sıcaklığını istediğiniz derecede sabit tutma ve ayarlama olanağı sağlayan dereceli vanadır.
Danfos Termostatik vanalar, sizin belirlemiş olduğunuz oda sıcaklığına yaklaştıkça oda sıcaklığını hisseden termostatik vana kafası ile gövdede bulunan mili itmeye başlar. Hedef sıcaklığa yaklaşana kadar iter ve hedef sıcaklıkta itilen mil tamamen geçiş hattını kapatır. Ortam soğudukça kafa mili tekrar çekmeye başlar ve radyatör içine sıcak su girmesine izin verir.
Danfoss termostatik vana ortamda bulunan ,güneş ışığı, insanlar, çalışmakta olan elektrikli cihazlar ve ısı açığa çıkaran diğer cihazların ortama verdiği sıcaklığı hisseder, ihtiyaç yoksa radyatörü kısar yada tamamen kapatarak, önemli ölçülerde yakıt tasarrufu yapmanıza olanak tanır.

Termostatik radyatör vanasının standart vanaya göre üstünlükleri :  
Her bir oda için ayrı sıcaklık kontrolü.  Sabit oda sıcaklığı. Konforlu bir ortam.   
Radyatör aşırı ısınmayacağı için toz yanması meydana gelmez, dolayısıyla perde ve duvarlarda islenme en aza inmiş olur.  Merkezi sistem ile ısıtılan binalarda, her kat gerektiği kadar ısınacak, katlar arasındaki dengesiz ısı dağılımı önlenecektir.   
Danfoss termostatik radyatör vanalarının özellikleri :   
Patenti Danfoss’a ait bağlantı mekanizması. Kompakt ve şık dizayn.   
Limitleme pinleri sayesinde üst ve alt sıcaklık limitleme özelliği.   
Uzun ömürlü sıvı ve gazlı sensör.